Проблем с Опел Корса Б

Всичко свързано с двигатели,карбуратори,скоросни кутии.........

Модератори: Burgazliq™, boxer

Проблем с Опел Корса Б

Мнениеот Bradara » Чет Дек 24, 2009 6:56 pm

Здравейте колеги...имам проблем с моя автомобил Опел Корса Б ... значи проблема е следният. Прибирах се от Бургас и точно когато влизах в поморие колата ми загуби обороти и педала на спирачката ми се втърди,колата изгасна и после когато реших да я запаля не искаше да запали....след много мъки колата запали но доста трудно и в първите секунди при паленето мотора сякаш работеше на 2 цилиндъра и след около 5-10 секунди си влиза в обороти ... но ми светва и "Чек лампичката за двигателя"....моля някой ако има предположения от какво може да е нека да пише!

Благодаря предварително !!!
не карам бързо...просто летя прекалено ниско !!!
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Neron » Чет Дек 24, 2009 8:24 pm

Отивай на диагностика там ще покаже всичко

Neron

Мнениеот Bradara » Пет Дек 25, 2009 11:10 am

Първо Весела Коледа на всички beer beer beer Значи колеги тази сутрин като се събудих слезнах при опеларката и реших да видя какво е положението...проверих всичко спирачна течнос маслото хидравличната течност но,всичко си е нормално...погледнах под колата но течове няма....запалих я...но пак с леки усложнения..може би защото е сутрин и е изстинала...но когато загрее и оборотите тръгнат да падат обортомера играе както и мотора сякаш се колебае дали да спаднат оборотите или не....направих едно кръгче из махалата но...проблеми нямаше... чек лампичката и тя не ми светеше...не знам тази кола какво се шашна...сега след празниците ще я закарам при чичо доктор (на диагностика) та да видим там какво ще покаже компютъра...

Пожелавам ви весело изкарване на празниците !!! lol beer
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Bradara » Пет Дек 25, 2009 2:55 pm

Еееех значи таз кола...преди малко се видях с един майстор и му разказах за проблема...каза ми че съм имал въздух в горивото и за това ми е направила проблем....други пък ми казват че маркуча който отива към серво апарата може да е пробит и от там да смуче въздух... hmm hmm hmm не знам вече... wall
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Neron » Пет Дек 25, 2009 8:47 pm

може и кабели да е и свещи...може много неща но според мен само диагностиката ще покаже

Neron

Мнениеот Bradara » Съб Дек 26, 2009 1:26 am

Еми да , най-добре ще е да я закарам на диагностика...но и днеска забелязах че перката не ми включва когато колата ми загрява...и ме съмнява да не е от датчика за перката ... но като я закача ще се разбере всичко :)

Благодаря все пак за помощта beer beer beer
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Bradara » Пон Дек 28, 2009 2:32 pm

Ето че и колата беше на диагностика но, компютъра не е отчел никакви грешки... hmm hmm hmm чудна работа...майсторчето което ми прави диагностиката ми казва че може да съм имал вода в горивото...и от там нещо да се е шашнал компютъра..не знам hmm
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Bradara » Пон Дек 28, 2009 2:36 pm

Ето че и колата беше на диагностика но, компютъра не е отчел никакви грешки... hmm hmm hmm чудна работа...майсторчето което ми прави диагностиката ми казва че може да съм имал вода в горивото...и от там нещо да се е шашнал компютъра..не знам hmm ако някой може да ми каже в Бургас дали има някой който да се занимава само с опеларки...ще съм много благодарен please

Благодаря предварително !!! beer
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот boxer » Пон Дек 28, 2009 3:39 pm

Ако колата върви добре не я мъкни при "майстори".
Иначе за диагностика Диян в двора на "Металик",или сервиз Бош/КИА/ там търсиш Николай.Ако ти предложат друг човек си тръгвай wot
ТУКА Е ТАКА!
Народна мъдрост:"Пред Бога всички са равни,пред Опел всички са бавни!"
Една Магия неподвластна на времето
Изображение
Аватар
boxer
Vip

Aвтомобил: Вектра А (20XE)
My status

Мнениеот Bradara » Сря Дек 30, 2009 11:48 pm

Имам последно питане към Вас колеги....колата ми е Опел Корса 1.4 пълна инжекция 16 винтилчета 90 коня иии нормално ли е перката на двигателя да се включва на 105 градуса...гледам на таблото че стрелката е в нормата на последната чертичка но не е и в критичните...та питането ми е дали има някаква опасност за двигателя от прегряване hmm hmm hmm
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот boxer » Чет Дек 31, 2009 11:27 am

Ти как разбра,че е 105 градуса?Всмисъл мери го или как?
Иначе на толкова горе-долу си включват-Екотека работи на малко по-висока температура.
ТУКА Е ТАКА!
Изображение
Аватар
boxer
Vip

My status

Мнениеот Bradara » Чет Дек 31, 2009 6:06 pm

хех...ако имаше как да го измеря щеше да е добре...но да кажем че перката се включва на последната чертичка от разпределението на нормата която е позволена след това има още един интервал след който започват критичните :) таа значи няма проблем ако се включва на тази температура :) thankyou
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот boxer » Чет Дек 31, 2009 9:26 pm

Може да не ти показва правилно датчика на таблото.
Няма да развивам вече теории,че вече пих beer
Айде весела...
ТУКА Е ТАКА!
Изображение
Аватар
boxer
Vip

My status

Мнениеот Bradara » Чет Дек 31, 2009 11:14 pm

АЙДЕ НАЗДРАВЕЕЕЕЕЕ beer beer beer beer beer beer beer beer beer beer beer
Аватар
Bradara
Потребител

Мнениеот Bradara » Чет Яну 07, 2010 10:31 am

Колега...не знам вече hmm от близо 10 12 дена си я карам и колата проблем не ми е дала...лампата не ми свети ... оборотите са си както си му е реда..не придърпва...просто сега си върви както преди...не знам с какъв тестер са ми я закачали..но...човека си влезна в компютъра и каза че грешки няма...сега колко е бил кадърен ,не знам...но тъй като в момента излишни пари нямам за да се занимавам с колата...пък и колата не ми прави проблеми..няма да е закачам или да пипам каквото и да е било по мотора..за сега ще я оставя така...при първа финансова възможност ще отскоча до бургас за да я закача на кадърен тестер и да видим и той какво ще покаже beer

Все пак благодаря на колегите за мненията !!! beer beer beer beer
Аватар
Bradara
Потребител

Следваща

Назад към Двигатели и Горивни системи